Vize Bilgileri

Türkiye’ye seyahat eden tüm delegelerin onaylı bir seyahat belgesi (pasaport veya kimlik) göstermesi gerekmektedir, birçok ülke delegesinin ülkeye girmek için vizeye ihtiyacı olacaktır. Delegelerin vizeye erken başvurması (yola çıkış tarihinden en az iki ay önce) ve başvuruda istenen tüm belgeleri verdiklerinden emin olmaları önerilir.

Başvuruların ilgili ülkedeki Türk temsilciliklerine şahsen yapılması gerekmektedir. Delegelerin başvurunun nereye yapılacağını ve sürecin ne kadar zaman alacağını belirleyebilmeleri için mümkün olduğunca erken en yakın Türk elçiliği veya konsolosluğuna başvurmaları şiddetle tavsiye olunur.

Dünyadaki Türk elçilik ve konsolosluklarının listesine şu bağlantıdan ulaşılabilir:

Bir vize başvurusunun çok geç veya eksik yapılmasından ötürü vizenin reddedilmesi durumunda Foruma kayıt harcı geri ödenmediğini hatırlatırız.

Seyahat edenlerin çoğu herhangi bir giriş kapısında vize alabilir ama nakit Amerikan doları veya Avro bulundurması gerekir. Güncel vize harçları ve ülkelere özel daha fazla bilgi almak için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının sayfasını ziyaret edin.