Zindelik Alanı

Kişisel Bakım * Güvenlik * Emniyet

Zindelik Alanı, Forum boyunca huzur bulabileceğiniz konforlu ve güvenli bir mekan. Burada katılımcılar zihinlerini dinlendirebilir, yenileyebilir ve canlandırabilir. Bu alan AWID, Consorcio Oaxaca, Institute for Women’s Empowerment, JUST Associates (JASS), Kvinna Till Kvinna ve Linksbridge işbirliğiyle oluşturuluyor

Katılımcılar, kişisel bakım ve zindelik etkinliklerinin yanısıra, güvenlik ve refah konulu çeşitli araç ve yaklaşımları içeren sohbetlere katılabilirler. Egzersizler ve düşünsel etkinliklerin yanısıra, birebir danışma ve bakım toplantılarına da katılmak mümkün. Kişisel bakım ve güvenlik, kadın haklarını savunan ve geliştiren herkesin hakkı. Aktivistler olarak, bu hakkı kullanmalıyız ve bunu sadece haklarını savunduğumuz insanlar için yapmamalıyız. Zindelik Alanı, kadın hakları savunucularının refahı, güvenliği ve kişisel bakımının politik önemiyle ilgili deneyim ve araçların paylaşılması için mükemmel bir fırsat sunuyor. Herkesi bu hakkını kullanmaya davet ediyoruz; “Kişisel bakımınız için bir tane de siz alın,” ara oturumlardan birinde rahatlamak için kendinize izin verin.

Etkinlikler

Ara Oturumlar

Bu oturumların detaylı bir tanımı için ara oturum listesinde Zindelik Alanı simgesini arayın

–          İyi bir güvenlik stratejisini kim hak ediyor?

–          Kadın insan emeği hakları aktivistlerinin yaşamlarını ve işlerini sürdürmelerini sağlamak için dönüştürücü ve alternatif vizyonlar ve uygulamalar yapılandırmak

–          Devrimi Dönüştürmek

–          Kadın İnsan Hakları Savunucuları: İstikrar, Güvenlik ve Esenlik

Grup uygulama oturumları:

–          Djembe/Dancing with African-American Women who Aint Afraid to Roar (Kükremeden Korkmayan Afrikalı-Amerikan Kadınlarla Dans/Djembe)

–          Yoga

–          Rehberli meditasyon

–          Kendini savunma tanıtımı

–          Diğerleri teyit edilecek.

Diğer etkinlikler:

–          Zindelik ve güvenlik konularında uygulayıcılar ile bire-bir konsültasyon. Zindelik alanında özgün durumlar için yönlendirecek pratisyenlerle görüşme yapmak için kayıt panosu.

–          Forum süresince masaj, aromaterapi ve reiki şifa uygulamalarını kapsayan Bire-bir kendimize bakım etkinlikleri.