Kaynak Mobilizasyonu Alanı

Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet alanında Örgütlenmek ve Hareket Oluşturmak için Kaynak Mobilizasyonu

Kaynak Mobilizasyonu Alanı programı, fon kuruluşları ve kadın hakları örgütlerindeki meslektaşlarımızın işbirliğiyle geliştirilmiştir. Forum gündemimizin bu yeni bileşeni için yapılan katkılara minnettarız.Bağışçılar ve kadın hakları savunucuları için bu alan, kaynak mobilizasyonu, fon akımları ve bağış toplama gibi konular hakkında tartışmaların, paylaşımların ve bilgi alışverişinin gerçekleştirilebileceği interaktif bir ortam.

İstasyona özgü program Forum boyunca İstasyonun hemen dışarısında duyurulacak.

Kaynak Mobilizasyonu Alanı kongre merkezinin giriş katında bulunan, Lale Room.

Etkinlikler

Akşam Kurulu

Kadın Hakları ve Dünyanın Dört Bir Yanındaki Feministler için Varolan Fırsatlardan Yararlanmak ve Kaynak Mobilizasyonu Konusundaki Engelleri Değerlendirmek

Yedi yıl önce, birçok fon sağlayan kişi/kuruluşların ve aktivistlerin kadınlar ve kadın  haklarına olan bağış ilgisinin yükseldiği ve ardından düştüğü üzerine anlaştıkları bir ortamda, bizler “Kadın  Hakları için Para Nerede?” sorusunu sormuştuk.  Kurumsal vakıflardan ana akım medyaya, uluslararası finansal kurumlardan büyük uluslararası kalkınma kuruluşlarına kadar nereye bakarsanız bakın, hemen her yerde sadece akıllı ekonomi için değil ama “doğru şeyi yapmak için” kadın ve toplumsal cinsiyet eşitliğine yatırım planlarını duyuyoruz. Bu yenilenen ilgi önemli bir gelişme ama beraberinde de bazı engeller getiriyor: Bu yatırımların kadın haklarının uzun dönemde gelişiminde gerçek etkiler yaratmasını temin etmek için neler yapmalıyız? Panelimiz bağışta bulunanların bağlılıklarını nasıl pratiğe döktüklerini, kadın kuruluşlarının fon durumları üzerine en son verileri, ve farklı kalkınma aktörlerinin mevcut kaynakların uzun sureli yapısal değişimleri temin edebilmesi için nasıl birlikte çalışabileceklerini ve kadın hakları ve feminist örgütlenmeyi küresel olarak desteklemek için nasıl mevcut fırsatlardan faydalanabileceklerini araştıracak.

Ara Oturumlar

Bu oturumların ayrıntılı tanımları için Ara Oturumlar listesindeki Kaynak Mobilizasyonu Alanı ikonuna bakınız.

 • Fonların Genel Manzarası: “Tonu Ayarlamak”
 • Kadınların Hak Mücadelelerine Aktarılan Fonları Etkileyen
 • Trendler: Küresel ve bölgesel yaklaşımlar
 • Kadınlara Yatırım Yapın-İşe Yarıyor!
 • Kadınlar ve Genç Kızlar için Büyük ve Cesur Bağış – Kültürel ve Mali Konular
 • Kadınlar Milyonları Oynatıyor Kampanyası
 • Fon Kuruluşları ve Aktivistler arasında, Kadınların Ekonomik olarak Kurtarılması yerine Ekonomik Hakları için Fon Yaratmak üzerine bir Diyalog
 • Yönelik Fonların Bugünü ve Yarını: Kürsü Aktivistlerde Kadınlara Yönelik Fonların Bugünü ve Yarını: Kürsü
 • Aktivistlerde Kadınların Parayla İlişkisi: Savunuculuk eylemlerimizi nasıl etkiliyor?
 • Yuvarlak Masa Tartışması “Önümüzdeki Görev: Geçtiğimiz dört günden karşılıklı olarak öğrendiklerimiz ve kadın hakları hareketlerinin mali kaynaklarının sürekliliğinin sağlanması”

Beceri Paylaşımı

 • Ekonomik Dayanışma: Kaynak paylaşımı içeren feminist hak savunuculuğu hakkında farkındalık ve fon imkanları yaratmak Sosyal Değişim Çalışması için.
 • Hak Temelli Değerlendirme: Değerlendirmeyi sahiplenen feministler tarafından yürütülen bir beceri ve strateji geliştirme seansı.

Diğer Etkinlikler: 

Bağışta Bulunanların Ofis Saatleri:  Katılımcılar belli bağışta bulunan kurumlardan temsilcilerle birebir ya da küçük gruplar içerisinde görüşebilmek için kayıt yaptırabilirler. Kayıt formları ve bilgi Kaynak Mobilizasyonu Alanında mevcuttur.

Bağışta Bulunanların Posta Kutusuna Mektuplar: Kadın hareketlerinden temsilciler bağışta bulunanlara hep göndermek istedikleri mektupları isimsiz olarak bırakabilirler.

Bağış Alanların Posta Kutusuna Mektuplar: Bağışta bulunan kuruluşların temsilcileri bağış alanlara hep göndermek istedikleri mektupları isimsiz olarak bırakabilirler.

Bağışta Bulunanların Paylaşım Alanı: Bağışta bulunanların, kadınları ve genç kızları, kadın  hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında fon sağlamaüzerine bilgi ve deneyimlerini birbirleriyle paylaşabilecekleri bir alan.
Oturma Odası Sohbetleri: Farklı sektörlerden gelen bağışta bulunan kuruluşlar arasında ve aynı zamanda aktivistler ve bağışta bulunanlar arasında çeşitli konular üzerinde kurulabilecek diyaloglar için bir alan. Bu sohbetler ilgili konular üzerine çalışan ve bağışta bulunan kurumlar tarafından oluşturuluyor.

Gelin ve Katılın! Kaynak mobilizasyonu konuları üzerine enformel öğle arası tartışmaları.