Etkinlik ve Organizasyonlar

AWID Forumu sadece zihni beslemeyip kişilere her açıdan canlılık katarak yeniden güç verecek geniş bir yelpazede etkinlik ve oturumlara yer vermektedir.

Sanat ve Kültür Organizasyonları:

Yaratıcılığınızla başkalarına ilham verin! Forum sırasınca yapılacak bir dizi sanat ve kültür organizasyonu delegelere siyasetlerinin ve heyecanlarının ilham verici ve yaratıcı biçimlerde iç içe geçmesine fırsat sunacaktır.

Kitap Tanıtımları ve Resepsiyonlar:

Forum sırasınca yer alacak belli başlı kitap tanıtımı ve resepsiyonunda kadın hakları ve kalkınma dünyasının en yenilikçi yazar ve yayıncılarından bazılarıyla tanışın.

Grup toplantıları:

Grup Görüşmeleri Toplantıları, geniş bir yelpazedeki sorun ve çıkarlar çerçevesinde temelinde Forum katılımcıları tarafından ve forumun sabah erken saatlerinde ya da öğle yemeği saatinde yapılır.  Amaçları belirli grup içinde yapılandırılmış ağ oluşturmaktan, daha küçük boyutlu stratejik tartışmalara; belirli bir girişim konusunda fikir edinmek ya da danışmaktan, ortak bildiri ya da dilekçe hazırlamaya varan çeşitlilikler gösterir.

Kutlama Resepsiyonu:

AWID katılımcılarının ağ kurma ve ittifaklar geliştirmeye odaklanan rahat atmosferinde yiyip içmek, ağ kurmak ve kutlamak için toplanacağı AWID kutlama yemeğine katılın.

Dans, Dans, Dans:

Forum, delegasyonlara ağ kurma ve ittifaklar geliştirmeye yönelik olduğu kadar eğlence ve kutlamaya odaklanan bir atmosferde rahatlama ve enerji tazeleme imkanı sunan canlı akşam etkinliklerine ev sahipliği yapacaktır.

Sergi Salonu ve Pazar Yeri:

Yayınlardan el sanatı ve tekstil ürünlerine, Sergi ve Pazar Yerinde herkes için birşey var. Alışveriş yapın ve yayımevleri, fon sağlayan kuruluşlar ve diğerlerinden son çıkan yayınlar, araçlar ve kaynaklara göz gezdirin. İsterseniz kadınların işlettiği girişim ve kolektiflerin her birinden tek adet ürettiği el ürünü eşyalardan bolca alın. Sergi veya pazar yerimizde yer almak isterseniz lütfen başvuru formunu indirin.

Enstalasyonlar ve Sanat Sergileri:

Koridorlar ve diğer kamusal mekanlar Türkiye’den ve dünyadan kadın gruplarına ait hem sabit hem interaktif enstalasyonlar, posterler ve sanat sergileriyle donatılacaktır.

Kampanya köşesi:

Burası halihazırda kampanya yürüten kurumların kampanyaları ve kampanyaya nasıl katılınacağı hakkında bilgi ve yazın paylaşabileceği bir mekandır. Kampanyalarını sunanların tanıtımları süresince stand başına olmaları gerekmektedir. Kampanya köşesinin parçası olmak isterseniz lütfen daha fazla bilgi için forum12@awid.org adresine yazın

Oryantasyonlar:

Haliç Kongre Merkezi’nde 18 Nisan 2012 tarihindeki kayıt süresince yarım saatlik oryantasyonlar yer alacaktır. Oryantasyon kapsamında forum organizasyonu kapsamında yararlanılan tesislere kısa bir tur düzenlenecek ve Forum bünyesindeki etkinliklerin çoğu hakkında bilgi ve tavsiyeler verilecektir.

Sağlık alanı:

Yorgun, tutulmuş bedeninizi getirin! Forum mekanında katılımcıların gün boyu vücudu canlandırıp zihni yatıştıracak çabuk bir boyun, ayak veya el masajı için ziyaret edebileceği bir “Sağlık Alanı” da bulunacaktır.

Kampanyalar Köşesi

Kampanyalar köşesi hâlihazırda kampanyalarda yer alan kurumlara kendi kampanyalarına katılım koşulları hakkında bilgi ve kaynak paylaşımı fırsatı sunar. Kampanyada sergi açanlar sergi boyunca kendi masasında hazır bulunacaktır.

Fransızca Konuşanlar Köyü:

Forum sırasında Fransızca konuşanların katılımı ve çalışmalarda yer almasını desteklemek için Genre en Action “Fransızca Konuşanlar Köyü” organize ediyor. Köy Fransızca konuşanların buluşup, ağ oluşturacağı, özellikli içerik ve sorunlarla bağlantılı konularda görüş alışverişi ve müzakere yapabilecekleri bir mekândır.  Ayrıca Forum organizasyonu, oturum ve toplantılar hakkında bilgilerin Fransızca olarak verildiği bir toplanma noktası özelliğini de taşımaktadır. Her gün öğle arası grup görüşme toplantıları, Fransızca medyada yer alma ve görsel işitsel teknikler konusunda eğitim oturumları düzenlenecektir. Fransızca Konuşanlar Köyü; öğrenim, keşif, bağlantı ve Fransızca konuşan kadın hakları aktivizminin şenlik alanı olacaktır. Köyü ziyaret edin ve bu eşsiz uluslararası deneyim sırasında Fransızca konuşan katılımcılarda aidiyet duygusu inşa etmeye yardımcı olun.