Forum masrafları

Foruma ilişkin masraflar

Bu sayfa tahmini harcamanız konusunda Forum bütçenizi planlamanıza yardım edecek yol gösterici öneriler sunmaktadır.

Seyahat

AWID Star Alliance üyesi havayolları şirketlerinin 12. Uluslararası AWID Forumu için Resmi Havayolu Ağı oluşturduğunu duyurmaktan memnuniyet duymaktadır. Bilet ücreti ve seyahat sınıfına bağlı olarak foruma seyahat edecek kayıtlı katılımcıların yanında onlara eşlik edecek bir kişi %20’ye varan indirimden yararlanabilecektir.

Star Alliance Conventions Plus programının indirimlerinden yararlanabilmek için lütfen Conventions Plus elektronik rezervasyon sayfasından aşağıdaki adımları takip ediniz:

www.staralliance.com/conventionsplus/delegates/ adresini ziyaret ediniz.

“Delegates login” kısmına toplantı organizasyon kodu olan TK17S12’yi giriniz.

Elektronik rezervasyon sayfası ayrı bir pencere olarak açılmaktadır.*

*Elektronik rezervasyon sayfası açılmazsa, lütfen açılır pencere engelleyicisinin kapalı olduğundan emin olunuz.

İndirimler web sitesi/internet sayfalarındaki ücretler, yaşlı ve genç indirimi, grup ücreti ve Dünya Turu ücretleri haricinde, ilan edilen business ve ekonomi sınıflarının çoğunda geçerlidir.

Seyahat planlarınızı yaparken lütfen Foruma kayıt yaptırdığınıza veya katıldığınıza dair belgeyi ibraz ediniz.

Hizmetlerimizi daha da geliştirebilmemiz için kısa anketimize katılmanızı rica ederiz:

http://www.staralliance-conventionsplus.com/index.php?id=1031

Vizeler

Seyahat edenlerin çoğu herhangi bir giriş kapısında vize alabilir ama nakit Amerikan doları veya Avro bulundurması gerekir. Güncel vize harçları ve ülkelere özel daha fazla bilgi almak için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının sayfasını ziyaret edin:

Otel konaklama

Odalar farklı bölgelerdeki çeşitli otellerde rezerve edilmiştir. Online kaydınızı yaparken otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz.

Forum otelleri ve AWID Forum 2012 merkezi arasında günde 2 kere (1 sabah, 1 akşam) ücretsiz servis sağlanacaktır. Buluşma noktaları anons edilecektir. Odalarınızı erken tarihte rezerve etmeniz tavsiye edilir. Rezervasyon için son başvuru tarihi 10 Nisan 2012’dir. Bu tarihten sonraki rezervasyon talepleri için, Dekon aynı fiyat ve şartlarda oda garantisi veremeyebilir. Rezervasyonlarınız kredi kartı veya banka havalesi ile toplam ödeme sonrasında konfirme olacaktır.

Oteller ile ilgili tüm sorularınız için lütfen info@awidregistration.org e-posta adresi ile irtibata geçiniz.

Otel isimleri katılımcılara 15 – 31 Mart 2012 tarihleri arasında bildirilecektir.

OtellerKategoriMevkiTek Kişilik Odaİki Kişilik OdaÜç Kişilik Oda
Hilton Garden Inn Istanbul Golden HornAHalic€ 140€ 160-
Nippon HotelATaksim€ 150€ 170-
Greenpark HotelATaksim€ 150€ 160-
Hotel Grand StarATaksim€ 145€ 170-
Legacy Ottoman HotelASultanahmet€ 145€ 160-
Grand Medya HotelABeyaz›t€ 105€ 125-
Aspen HotelABeyaz›t€ 100€ 120-
Bulvar Palas HotelABeyaz›t€ 100€ 120-
Polatdemir HotelABeyaz›t€ 100€ 120-
B Kategori OtelleriBTaksim€ 130€ 145€ 195
BSultanahmet€ 100€ 125€ 165
BBeyaz›t€ 80€ 100€ 135
C Kategori OtelleriCTaksim€ 110€ 130€ 165
CSultanahmet€ 90€ 100€ 135
CBeyaz›t€ 70€ 90€ 120
D Kategori OtelleriDTaksim€ 95€ 110€ 135
DSultanahmet€ 80€ 90€ 105

OTEL KATEGORİLERİ

A KATEGORİ OTELLERİ 

Bu kategori beş yıldız ve dört yıldız üzeri (4+) otelleri kapsar. Bu oteller uluslararası servis standartlarında, merkezlerde konumlanmış otellerdir. Yüksek kaliteli restaurantları, eğlence programları, manzaralı oda seçenekleri, spa ve spor salonu gibi hizmetleriyle sizlere konfor sağlar.

B KATEGORİ OTELLERİ  

Bu kategorideki oteller daha çok dört yıldız üzeri (4+), dört yıldızlı ve butik otelleri kapsar. Bu otellerin konaklama kalitesi, servis düzeyi kadar iyi kalitededir.

C KATEGORİ OTELLERİ  

Diğer üst kategorideki oteller profesyonel çalışanları ve hizmetleriyle lüx sayılabilecekken, bu kategorideki oteller butik otellere benzer ve apartman düzeni şeklindedirler. Bu kategori dört yıldız, üç yıldız ve iki yıldız üzeri (2+) otelleri kapsar.

D KATEGORİ OTELLERİ  

Bu temel düzeydeki oteller temiz, rahat, oda içerisinde tuvalet ve banyo bulunduran otellerdir. Odalarda televizyon sistemi ve klima da bulunmaktadır. Bu kategoride üç yıldız ve iki yıldızlı oteller vardır.

Eğer bir hostelde kalmak istiyorsanız, lütfen bu talebinizi bize bildirin, bütçeniz için uygun seçenekleri sizinle paylaşalım. 

Engelli Kişiler için Konaklama Seçenekleri: Bu şekildeki ihtiyaç ve taleplerinizi bize bildirirseniz, size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Not: Bu şekilde tasarlanmış otel odaları İstanbul’da çok hızlı bir şekilde tükendiğinden, bizimle 3-4 ay öncesinden iletişime geçmenizi öneririz.

OTEL KONUMLARI

İstanbul, Türkiye – İstanbul’un harikalar şehri olduğundan hiç bir şüphe yok. Boğazın iki yanındaki stratejik konumu İstanbul’u yüz yıllar boyunca 3 farklı imparatorluğa ev sahibi yapmıştır. Turistler için en popular seyahat bölgelerinden olan İstanbul, 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmuştur.

Sultanahmet İstanbul’un en tarihi yeridir. Burada eski zamanlardan kalma Aya Sofya, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Hipodrom, Türk ve İslam Eserleri Müzesi gibi önemli yerleri görebilmeniz mümkün. Ayrıca Osmanlı İmparatorluğu’nun 300 yıllık gücünü temsil eden Topkapı Sarayı da bu bölgede yer alan, turistlerin görmesi gereken önemli yerlerden biridir.

Sirkeci ünlü Sirkeci Tren İstasyonu’nun bulunduğu yerdir. Bu istasyon Aya Soyfa, Sultanahmet Camii ve Topkapı Sarayı’na çok yakın bir konumda olmakla beraber bölgesel ve uluslararası demir yolları ile bağlantılıdır. Bunun yanında Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşı buradan yürüme mesafesindedir.

Beyazıt – kültürel ve turistik bir bölgedir. İstanbul’un tarihi merkezinden sadece 1 km uzaklıkta yer alan bu bölgede çok fazla Osmanlı kalıntıları bulabileceğiniz gibi aynı zamanda alışveriş yapmak için de çok popüler bir yerdir. Beyazıt’ın en avantajlı tarafı İstanbul’un ticaret merkezi olan Laleli ve tarihi kalbi olan Sultanahmet’e yakın oluşudur.

Beyoğlu/Taksim – hareketli gece hayatı, sınırsız eğlencesi ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapması ile bilinir. Ziyaretçiler Taksim Meydanı’nın iki yanında uzanan, sanat galerileri, tiyatrolar, kafeler ve barların tadını çıkarabilir, neoklasik mimarinin örneklerini görebilir. Taksim Meydanı ve Beyoğlu otelleri çok fazla alternatif içermektedir.  Ayrıca ulaşım açısından otobüs ve metro bu bölge için büyük kolaylık sağlamaktadır.

İstanbul’da hostelden, orta düzey otellere, yüksek standarttaki lüx otellere kadar her türlü konaklama alternatifi mevcuttur.

İPUCU: Otel odaları sınırlıdır, seçtiğiniz otelde özel fiyattan yer bulmak için mutlaka önceden yerinizi ayırttın. Odayı paylaşmak da masrafları kısmaya yardım edebilir.

Kayıt

Forum kaydı artık açık, daha fazla bilgi için lütfen kayıt  sayfasına bakınız.

Yemek ve Harcamalar

İstanbul’daki ortalama bir öğün nerede yemek yiyeceğinize bağlı olarak 15 ila 35 dolar arasında değişebilir. Bununla birlikte, AWID tarafından ayırtılan otellerde ücrete kahvaltı dahildir, Forumda her gün öğle yemeği ve ara öğünün yanı sıra bir akşam yemeği sağlanacaktır. Dolayısıyla ödemeniz gereken yemekler İstanbul’a geliş ve gidişte yiyeceğiniz öğünlerin yanı sıra 3 akşam yemeğidir.

Havaalanına ve havaalanından ulaşım

AWID havaalanından Forum oteline ulaşım için her bir gidiş ya da dönüş seferi yaklaşık 30 dolarlık bir ücret karşılığında bir firmayla anlaşmıştır. (Taksi ücreti tek seferde 35 ila 50 dolar arasında tutmaktadır.) Otelinizi ayırttığınızda havaalanından ulaşımı da işaretleme seçeneği sunulmaktadır.

İPUCU: Tek başına geliyorsanız AWID’le havaalanından transferi ayarlamak taksi tutmaktan daha az masraflıdır. Ancak, arkadaşlarınızla seyahat ediyorsanız ve aynı otelde kalacaksanız taksi daha ucuza gelecektir. Taksi kullanmayı tercih ederseniz yanınıza taksi şoförüne vermek üzere otelinizin nerede olduğuna dair bir çıktı almayı unutmayın, taksi şoförü otelin nerede olduğunu bilmeyebilir.

Konferans Merkezine Ulaşım

AWID (web sitemizde listelenen) Forum otellerinden Konferans Merkezine ulaşımı sağlayacaktır. Yol ve saatler hakkındaki bilgi size Forumdan önce gönderilecek ve yine otele giriş kaydınız sırasında verilecektir.