Forumda Genç Kadınlar

Genç kadınlar AWID Forumunda geleneksel olarak dikkat çekici, önemli bir rol oynamıştır. Genç Feminist Aktivizm (GFA) programı 2008’de Güney Afrika’da gerçekleşen Forumda genç kadınların katılımı ve sürecin parçası olmalarını teşvik etmek için özel çaba göstermiştir. O zaman Forumun konusu “Hareketlerin Gücü” olduğu için genç kadınların seslerini özel olarak öne çıkarmanın hayati önemde olduğunu düşündük. Genç kadınların rolü ve önemini dikkate almadan bu konu etrafındaki tartışmalara nasıl yoğunlaşabilirdik?

2008 Forumunda Genç Aktivistlerin deneyimi hakkında daha fazla (İngilizce) okumak için şu adresleri ziyaret edebilirsiniz: http://www.awid.org/eng/Forum-08-in-Review/Young-Feminist-Activism-and-Intergenerational-Relationship-Building

Böyle büyük bir uluslararası aktivist organizasyonunda genç kadınların katılımını öne çıkarmak için aynı enerji, içgörü ve yaratıcılığı 2012’ye taşımak istiyoruz. Genç kadınların bu dinamik alandan aktif bir şekilde öğrenmekle kalmayıp, kadın hakları ve adaletin ilerlemesi için ekonomik gücü dönüştürecek stratejiler geliştirmede önderlik üslenmesini güvence altına almak istiyoruz!

Foruma dair plan ve etkinliklere ilişkin daha fazla ayrıntı, güncellenmiş bilgiler ve bizimle iletişim kurmak için Genç Feminist Hattı’nı ziyaret etmeyi sürdürün. Gerek uzaktan eğitimlerimiz ve Genç Feminist Günü’ne kayıt ilanları gerek Forum duyuruları çıktıkça Hat’ta duyurulacaktır. Hat’a hâlâ kayıt olmadıysanız, güncellemelere anında ulaşmak için kaydolun!

Heyecan verici bir Forum için çabalarımızı sizinkilerle birleştirmeye can atıyoruz!

Hat’ta görüşmek üzere!

2008 Forum Katılımcılarının Tanıklıkları

“Pembe” (renk başlı başına konuşmayı başlatan unsurdu) eşarp isteyen kadınlarla … konuştum ve böylelikle hikâyelerini benimle paylaştılar… bu kadınlara (eşarplı olanlara elbette) konuşmak için yaklaşmasaydım muhtemelen hiç duymayacağım hikâyeler dinledim. Konuştuğum kadınlar kadın hareketine aşıklar ve yeni feministleri destekleyip katılmaları için alan açıyorlar. Hikâyelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

[Kuşaklar arası diyalog], hem genç hem yaşlı kadınların feminist bilgi ürettiği, kuşaklar arasında geri bildirim, saygı ve kolektif inşanın olduğu kimlikler arası bir diyalog kurmakla ilgilidir. Kimliklerin ve arka planların feminizmi zenginleştirdiğini, …dünyayı … birlikte dönüştürmek için eşitsizlikleri yenmemiz gerektiğini kavramaktır.