Erişim

AWID Forumun tüm katılımcıların erişebildiği bir mekan olmasını taahhüt etmektedir. İnternet sitemiz erişilebilirlik standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış, İstanbul’daki Haliç Kongre Merkezi özellikle engellileri ağırlayabilecek şekilde seçilmiştir. 2008’de Cape Town’da gerçekleşen Forumda olduğu gibi tüm engelli katılımcılar isterlerse genel oturumlarla program süre since planlanan oturumlara gönüllü asistanların eşlik etmesini tercih edebilecektir.

2012 Forumunda gün içindeki genel oturumlarda Amerikan (veya İngiliz) İngilizcesi ve Türkçe işaret dilinde çeviri yapılacak ve işitme cihazlarına daha fazla erişim sağlanacaktır.

Diğer diller açısından grubunuz İstanbul’a kendi işaret dili tercümanını getirmek istiyorsa lütfen bize bildirin, ana konferans salonunda grubunuz için bir yer tayin edelim. Lütfen forum12@awid.org’a yazın.

Forum alanında erişimle ilgili destek gerektiren tıbbi bir koşula sahipseniz forum12@awid.org’a yazın, size elimizden geldiğince yardımcı olalım. 2012 AWID Forumunda Forum süresince engelli delegelere yardımcı olacak bir erişilebilirlik bilgi masası olacaktır. Forumda ücretsiz tekerlekli sandalye de bulundurulacaktır. Tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyarsanız lütfen önceden lütfen forum12@awid.org’a yazarak istemeyi unutmayın.

Görme bozukluğu olan delegeler kayıt formuyla birlikte talepte bulunduklarında temel bilgiler, oturum listesi, çalışma saatleri ve yerin kat planını içeren Forum programı  büyük ebatlı olarak basılacaktır.

İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde merkezin görevlileriyle birlikte çalışırken mümkün olduğunca aşağıdaki (Mobility International USA tarafından paylaşılan) kılavuzlar ve kontrol listeleri kullanılacaktır.


Kullanılan tesisler için kontrol listesi

Erişilebilir toplantılar için kılavuz (tavsiyelerden daha fazlası)