Talep Formu

Aşağıdaki mektup AWID forumuna katılmak için finansal yardım talep ettiğiniz herhangi bir bağışçı kurum veya kuruluşa uyarlanabilir. Parantez içinde size özgü bilgileri eklemeyi unutmayın. Mümkünse talebinizi kuruluşunuzun antetli kağıdına basın.

(Tarih)

(Bağışçının/kuruluşun adı)

(Varsa – iletişim kurulacak kişinin adı)

(Varsa – adres veya fakslıyorsanız – faks)

Sayın (iletişim kurulacak kişinin adı veya unvanını girin),

Kalkınmada Kadın Hakları Derneği’nin (AWID) 19-22 Nisan 2012 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak 12. Uluslararası Forumu’na katılmak üzere (aşağıdaki bütçeye dayanarak toplam miktarı girin) miktarda finansal destek talep etmek için kuruluşunuza yazıyorum. Tüm içtenliğimle (Kuruluşun/Bağışçının adını girin)nin bu çabamızda bize destek olabileceğini umuyorum.

AWID Kadın Hakları ve Kalkınma Uluslararası Forumu Birleşmiş Milletler Sistemi dışında toplumsal cinsiyet eşitliği üzerine en büyük uluslararası zirve, kadın haklarına ilişkin en önemli küresel toplantılardan birisidir. Forum delegelere strateji geliştirmek, düşünce paylaşmak, beceri kazanmak ve destek sağlamak konusunda (bunların hepsi toplumsal cinsiyet eşitliği ve sosyal adalet hedeflerini ilerletmek içindir) eşi görülmedik bir fırsat sunmaktadır. 1982’den bu yana her 2-3 senede bir yapılan geçtiğimiz on forum 120 ülkeden politika yapıcısı, uygulayıcı, araştırmacı, taban aktivisti, öğrenci ve iş dünyasından insanın aralarında olduğu, sayısı 1.800’e ulaşan çok sayıda kişiyi çekebilmiştir.

AWID Forumundaki delegeler kalkınma vizyonları, mücadeleler, alternatifler ve dünyanın her yerinden feminist ve kadın hakları hareketlerinin karşı söylemlerini tartışıyor olacak. Forum bugün küresel kadın hareketinde en dinamik ve yaratıcı liderlerden bazılarından yeni vizyon ve stratejiler sunacak günlük genel toplantılar üzerine oturacak. Forum genel toplantı oturumlarına ek olarak ayrıca kadın hakları ve toplumsal cinsiyete duyarlı kalkınma alanlarında çalışan insanlar ve kuruluşlar için hem yeni fikirler hem yeni beceriler kazandıracak, ayrıca yüzün üzerinde önceden planlanmamış farklı oturum ve beceri kazandıran atölye düzenleyecek.

2008 Forumuna katılan biri olacak şunları yapacağım:

  • (Kişisel Amaç ve Hedefler). AWID Forumuna katılımınızdan kişisel olarak ne elde etmeyi umuyorsunuz? Bağışçıların forumun gerek beceri ve kapasite geliştirme konusunda önemli bir fırsat gerek önde gelen fon sağlayıcılarla ağ geliştirme şansı sunduğunu bilmelerini sağlayın. Uluslararası bir ortamda yerel kampanyalarınız ve topluluğunuzun karşılaştığı meselelerin farkına varılmasını için neler planladığınızı açıklayın.
  • (Stratejik Yararlar). Katılımınız kuruluşunuzun amaçlarına ulaşma kapasitesini nasıl etkileyecek? Yerelde ve ülkenizde kadın hakları ve sosyal adaleti nasıl geliştirecek? Forumdan kuruluşunuza hangi uzmanlık ve temasları taşıyacaksınız?
  • (Fon sağlayıcının çıkarlarına uygun yararları ekleyin). Mesela fon sağlayan kurumlar belli gruplardan (genç, yerli, kırsal vb.) kadınları desteklenmesiyle veya belli konuların (HIV/AIDS, yönetişim, liderlik vb.) öne çıkarılmasıyla özellikle ilgilenebilir. Araştırma yapın ve temasa geçtiğiniz yerlerle çalıştığınız alanlar arasında ilgili bağlantıları kurun.
  • (Gelecekteki sonuçları ekleyin). Konferans sonrası yerelde bir etki sağlandığından emin olmak için hangi adımları atacaksınız? Bağışçıları dönüşünüz üzerine sizin ve kuruluşunuzun nasıl katkı yapmayı planladığınız hakkında bilgilendirin. Bu planlara öğrendiklerinizi belgelemek, atölye ve sunumlar düzenlemek ve deneyimlerinizi meslektaşlarınız ve daha geniş bir toplulukla paylaşmak dahil edilebilir.

Forum ayrıca tüm katılımcıların şunları yapmasını sağlayacaktır.

(Forumu ve yararlarını tarif edin). Mesela:

  • Toplumsal cinsiyet eşitliği, sosyal ve ekonomik adalet konusunda çözümleri paylaşmak, analiz etmek ve geliştirmek.
  • Yeni değerli (araştırma ve eğitim yöntemleriyle ekonomik okuryazarlıktan öneri yazma ve enformasyon teknolojisine) kapasite geliştirme becerilerini öğrenmek.
  • Ağ geliştirmek ve stratejik güç birlikleri oluşturmak (Güney/Kuzey, Doğu/Batı, kuşaklar arası, kalkınma/insan hakları, politika yapıcılar/araştırmacılar/aktivistler vb.)
  • Toplumsal cinsiyet eşitliği için bütünlüklü bir yaklaşım yönünde konular ve kesimler arasında bağlar kurmak.
  • (Uluslararası finans kurumlarını dönüştürmekten kadın haklarına) savunu kampanyalarını güçlendirmek.
  • Politika değişikliği, kurumsal ve kişisel değişim için eylem planları geliştirmek.

Katılımım için tahmini masraf aşağıdaki gibidir (Forum harcamaları ve bütçe bilgisi bu web sitesinin Forum Masrafları bölümünü ziyaret edin). Aşağıda bir örnek sunulmuştur:

Toplam Forum Masrafı (bu bir örnektir):
Uçak bileti ücreti$1,000
Vize Masrafları (varsa)$80
Otel: iki kişilik odada 5 gece$500
Foruma kayıtKayıt ücretleri hakkında daha fazla bilgi için Forum Kaydi bölümünü ziyaret edin.
Yemek100$ (not: kahvaltı otel masrafına dahildir, forum sırasınca öğle yemekleri/ara öğünlerin yanı sıra, bir akşam yemeği sunulacaktır. Katılımcılar diğer yemeklerden sorumlu olacaktır.)
Diğer$100
TOPLAM$2,070
Diğer fon kaynakları:
Kişisel fonlar$500
İşverenin katkısı$500
Talep edilen toplam miktar:$1,070

(Burada fon bulma amaçlarınıza ilişkin planlarınız ve durum hakkında ayrıntı verin. Katılmak için ne tür hazırlıklar yapıldı? Katılmanıza başka kim katkı veriyor? Fon yaratma konusunda nasıl çaba harcadığınızı aktarın).

Talebimi değerlendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Bu talep hakkında sizden yakın zamanda haber almayı umuyorum.

AWID forumu hakkında daha fazla bilgi isterseniz adresinde Forumun web sitesine bakabilirsiniz.

Katılımım veya kuruluşumuz hakkında sorularınız varsa lütfen bana (iletişim bilgilerini girin: e-posta, faks, telefon) ulaşın.

Saygılarımla,

(Ad)

(Varsa, unvan)